استفاده از اینترنت اشیا در ساختمان هوشمند

استفاده از تجهیزات مختلف خودکار، الکترونیکی و تحت شبکه، طی سالهای اخیر در ساختمانهای امروزی گسترش روز افزونی داشته است که از جمله این امکانات می توان به سیستم های خودکار کنترل روشنائی، تهویه مطبوع، دوربینهای مدار بسته، سیستم های امنیتی، کنترل تردد، صوتی و …. اشاره کرد.

یکی از اصلی ترین فن آوری های این حوزه، تجهیزات اتوماسیون و هوشمند سازی ساختمان می باشد که طی بیش از ۳۰ سال گذشته و با تمرکز بر مدیریت و صرفه جوئی در حوزه انرژی، همراه با پیشرفت چشمگیری بوده و توسط ارگانهائی همچون سازمان KNX، استاندارد و یکسان سازی شده است. ارتباط این تجهیزات با بستر شبکه و اینترنت از یک سو و نقش چشمگیر تلفن های همراه در کاربردهای روزمره از سوئی دیگر، موجب شده تا تمامی تولید کنندگان این قبیل تجهیزات، اپلیکشین های مختلفی جهت استفاده و کنترل این وسائل از طریق تلفن های همراه، تبلت ها و رایانه ها را ارائه نمایند.

این موضوع، اگرچه از سوئی موجب راحتی استفاده از این تجهیزات می گردد، اما از سوئی دیگر و با افزایش تعداد این اپلیکیشن ها، باعث سردگمی کاربران نیز گردیده است که با جهش فن آوری اینترنت اشیا، طی سالهای اخیر و امکان ارتباط مستقل گستره وسیعی از تجهیزات با بسترهای اینترنتی و اپلیکشین های کنترلی، به نظر می رسد که ایجاد یک ساختار مجتمع برای کنترل و نظارت برای تمامی این تجهیزات غیر قابل اجتناب باشد.

سری جدید محصولات هوشمند سازی، سری View شرکت ویمار، امکان کنترل متمرکز و یکپارچه همه امکانات ساختمان شما شامل روشنائی، تهویه مطبوع، سیستم های امنیتی و دوربینها، سیستم های کنترل تردد و درب بازکن، سیستم صوتی و …. را از داخل و یا خارج ساختمان و از هر نقطه دنیا فراهم می سازد. سیستم اتوماسیون خانه شما را تحت یک به روز رسانی دائمی قرار می دهد و به دلیل وجود نسخه پشتیبان ابری، عیب یابی از راه دور و صرفه جوئی قابل توجه در زمان تعمیرات را ممکن می سازد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *